Üretilen Elektriğin Kullanımı

 

Rüzgar - Güneş veya Hibrit sistem hangi çözüm olursa olsun sistem 3 farklı seçim ile çalışabilir :

a ) Dağıtım Şebekesine bağlı sistem

b ) Dağıtım Şebekesine istenildiğinde bağımlı - Akü ye depolamalı elektrik üretim ve tüketim sistem

c ) Dağıtım şebekesinden tamamen bağımsız sistem bu sistemlere ait bazı bilgileri devamında bulabilirsiniz veya bizi arayın sizi bilgilendirelim. 

Dağıtım şebekesine bağlı sistemler

Bu sistemi seçtiğinizde elektrik üretim sisteminiz ihtiyacınız olan elektriği üreterek kullanmanızı sağlar .Üretim fazlası

enerji otomatik olarak şebekeye verilir ve dağıtım firması size verdiğiniz enerjinin bedelini her ay öder. Ancak Şebekede

arıza olur ise sizin de sisteminiz devre dışı kalır.

 

Akü ye depolamalı elektrik üretim ve tüketim sistemi ;

Tüm sistemlerimizde Akü depolama imkanı mevcuttur ve avantajlar sunar. Bu sistemde üretilen elektriğiniz Akülerde depolanır ve buradan elektrik ihtiyacınız karşılanır.

Aküleriniz dolu ise sistem enerjinizi direkt verir. Şebeke arızalarından hiçbir şekilde etkilenmezsiniz.

 

Dağıtım şebekesinden tamamen bağımsız sistem;

Belki evinize, çiftliğinize veya tarlanız gelen bir elektrik hattı yoktur ! Bu durumda tamamen bağımsız elektriğinizi üretir kullanırsınız. !

 

Özet Olarak:

Farklı sistemlere ait bazı temel bilgileri edindiniz . Sistemleri özetlersek : Akülü sistemlerde elektriğinizi üretir ve depolarsınız. Her durumda her zaman elektriğiniz olur. Şebekeye bağlı akülü sistemlerde , üretmiş olduğunuz elektrik fazlasını şebekeye satarsınız ancak şebeke arızalarında elektriksiz kalabilirsiniz. Tamamen bağımsız sistemlerde şebeke olmuş olmamış sizin için fark etmez. Siz elektriğinizi kendiniz üretir, kendiniz tüketirsiniz ..